Biuro Projektów Kazimierski i Ryba

aktualności


W publikacji VII edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy można o nas poczytać. Zapraszamy do lektury.


art deco mokotów- budowa trwa

W sierpniu 2020 roku ruszyła budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego na Warszawskim Mokotowie ‘Art Deco Mokotów’ przy ulicy Zdziechowskiego. Budowa idzie jak burza- wszystkie 8 kondygnacji już stoi.


7 nagroda architektoniczna prezydenta m. st. warszawy

Chcieliśmy się nieśmiało pochwalić- nasze 3 STACJE METRA zostały nominowane do 7 Nagrody Architektonicznej Prezydenta M. St. Warszawy! Zachęcamy do głosowania!


CENTRAL POINT

W czwartym kwartale 2019 roku ruszyła budowa budynku Central Point, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Mimo trudności roku 2020 budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.


Q-HOTEL

We Wrocławiu powstaje czterogwiazdkowy Q-Hotel Plus Wrocław Bielany, którego otwarcie planowane jest na 2021 rok. Znajdzie się w nim 209 pokoi i 3700m2 powierzchni konferencyjno-eventowej. Zdjęcia z placu budowy z lutego tego roku.


nasz projekt hotelu przy wenedów w gazecie wyborczej


gazeta wyborcza o stacjach metra


nasze stacje metra nominowane do nagrody EU Mies Award 2022

Trzy stacje metra linii M2 w Warszawie, projektu naszego biura, zostały zakwalifikowane do Europejskiego konkursu EU Mies Award 2022. Otwarte wiosną stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka będą walczyć o nagrodę główną z innymi obiektami na terenie całej Europy.


Piszą o nas

W najnowszym wydaniu Bulider Polska ukazał się artykuł poświęcony Central Point. Zapraszamy do lektury o jedynym w Polsce budynku zlokalizowanym na skrzyżowaniu dwóch linii metra!


NASZE BIURO PROJEKTUJE OD 30 LAT!

Bierzemy udział na życzenie inwestorów we wszystkich stadiach projektowania, od doradzania przy wyborze  lokalizacji przez:

– Inwentaryzacje urbanistyczne i  architektoniczno-konstrukcyjne
– Koncepcje z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
– Projekt budowlany z pozwoleniem na budowę
– Projekty wykonawcze
– Rysunki warsztatowe
– Nadzory, opinie, uzgodnienia
– Kosztorysy, ZZK i oferty przetargowe

Działamy na terenie całego kraju, specjalizujemy się w projektowaniu i nadzorowaniu realizacji obiektów:

– użyteczności publicznej
– obiekty sportowe
– centra handlowe
– budynki biurowe, bankowe
– hotele, restauracje
– mieszkaniowych wielo- i jednorodzinnych
– zajmujemy się również planowaniem miejscowym


NASZE STACJE LINII M2 JUŻ OTWARTE!

Stacja Księcia Janusza odnosi się do znajdującej się na powierzchni ulicy o tej samej nazwie. Swoją kolorystyka oraz podziałami geometrycznymi, nawiązuje do bujnej zieleni ogrodów niegdyś ty istniejących.

Stacja Metra Młynów przywodzi na myśl stawy pobliskiego parku oraz baseny na Moczydle. Dominujące tu koła we wszystkich odcieniach niebieskiego, od błękitu do granatu, imitują bąbelki powietrza wędrujące pod powierzchnia wody.

Przy stacji Metra Płocka głównym pomysłem było odwołanie się do urządzeń elektronicznych i układów scalonych produkowanych w zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Przemysłowy charakter wnętrz podkreślają zastosowane materiały oraz kolory, takie jak miedź i brąz.

jak wyglądały wizyty Podczas realizacji


© 2021 Biuro Projektów Kazimierski i Ryba

Theme by Anders Norén