Biuro Projektów Kazimierski i Ryba

Aktualności

RUSZYŁA BUDOWA PRZY UL.WENEDÓW W WARSZAWIE

Na jesieni 2023 roku rozpoczeła się budowa budynku przy ul. Wenedów w Warszawie. Stan prac budolwanych na koniec marca roku 2024 to jedna kondygnacja podziemna oraz 3 kondygnacje nadziemnie pierwszej części. Czekamy na progres prac.


WYSTAWA BENEFIS ATRIUM W PAWILONIE ZODIAK

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ DO PAWILONU ZODIAK

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zorganizował w Pawilonie Zodiak wystawę poświęconą Ulubieńcowi Warszawy 1989-1995 Atrium Bussiness Center przy ul. Jana Pawła II w Warszawie

  • Wystawa: 27. 10. – 12. 11. 2023
  • Wernisaż wystawy: 27. 10. godz. 19.00
  • Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 15-19, sobota-niedziela: godz. 12-19

WEJŚCIE DO STACJI METRA ŚWIĘTOKRZYSKA PRZY BUDYNKU CENTRAL POINT

We wrześniu 2023 zostało otwarte wejście do stacji metra Świętokrzyska. Wejście swoim kształtem nawiązuje do istniejących w okolicy zadaszeń, jednak różni się delikanie konstrukcją oraz kolorystyką.

STACJE METRA W NOWYM WYDANIU ARCHITEKTURY MURATOR

W czerwcowym wydaniu Architektury Murator znajduje się artykuł o nowych stacjach metra linii M2. Można w nim przeczytać o naszych stacjach: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Zapraszamy do lektury.

WYJŚCIE ZE STACJI METRA ŚWIĘTOKRZYSKA

W wydaniu Gazety Wyborczej – Warszawa pojawił się artykuł o nowym zadaszeniu wyjścia z metra w Śródmieściu. Prace rozpoczeły się 12 kwietnia i będą trwały do czerwca. Zapraszamy do lektury.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29651567,nowa-wiata-wyjscia-ze-stacji-metra-w-srodmiesciu-zupelnie-nowy.html

CENTRAL POINT

Jest to jedyny budynek w Polsce stojący na skrzyżowaniu dwóch linii metra! Budynek wyróżnia się niespotykaną konstrukcją, polegającą na nadwieszeniu się nad metrem oraz bardzo głębokim palowaniu. Patrząc od południa, przez szklaną elewację prześwituje charakterystyczny układ konstrukcyjny z  zastrzałami, przechodzącymi przez kilka kondygnacji. Mimo, że wysokościowo Central Point nie jest dominantą, to dominuje znaczeniowo- jest to centralne miejsce spotkań, w którym codziennie mijają się tysiące ludzi- punkt centralny na mapie Warszawy.

Rozbiórka Atrium International

Po ok. 30 latach ulubieniec Warszawy idzie do rozbiórki.

W artykule Architektura Murator ukazał się artykuł na temat rozbiórki Atrium International. Zapraszamy do lektury –

https://architektura.muratorplus.pl/wydarzenia/atrium-international-dawny-ulubieniec-warszawy-idzie-do-rozbiorki_12312.html

Koniec Budowy Art Deco Mokotów

Następny budynek mieszkaniowy z serii Art Deco na Mokotowie, ul. Zdziechowskiego zakończył budowę. To kameralny budynek rezydencyjny w stylu kamienicy art déco.

Q-Hotel Plus Bielany Wrocławskie już otwarty

“Czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Wrocław Bielany otwarty w czerwcu 2022 roku jest największym obiektem sieci Q Hotel i równocześnie jednym z najbardziej funkcjonalnych obiektów konferencyjnych w Polsce.” – https://www.qhotels.pl/bielany-wroclawskie

“Wśród oferowanych przez nas pokoi znajduje się 8 pokoi o podwyższonym standardzie, 8 pokoi typu Junior Suite z aneksem kuchennym i częścią wypoczynkową, a także 8 apartamentów i pokoje przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a wszystkie łącznie mogą pomieścić nawet 430 Gości.”

Projekt wnętrz wykonany zrobiony przez M.O.T.Studio-Biuro Projektowe.

Budowa Dzielna 62 trwa

Budowa budynku mieszkaniowego w Warszawskiej dzielnicy Wola trwa. Kolejne piętra budynku są wznoszone zgodnie z harmonogramem.

Rozpoczęła się budowa Dzielna 62

Budynek mieszkaniowy wielorodzinny w dzielnicy Wola. Zaprojektowano 50 apartamentów o powierzchni od 40 do 120 m2. 

Wizualizacje wykonane przez NEMO STUDIO

Budowa ruszyła pod koniec zeszłego roku. Generalnym wykonawcą jest firma Consteel Sp. z o.o. Zakończenie prac jest planowane na rok 2023.


Wystawa MIES VAN DER ROHE AWARD 2022 | POLSKIE NOMINACJE w Pawilonie Zodiak – Stacje Metra

Nasze trzy stacje metra (Księcia Janusza, Młynów i Płocka) można teraz zobaczyć na wystawie polskich nominaci do konkursu Miesa Van Der Rohe 2022 w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak. Wystawa trwa od 11.12.2021 do 13.02.2022.

“Działająca w barcelońskim pawilonie Fundacja Miesa van der Rohe, organizator konkursu, przygląda się współczesnym realizacjom architektonicznym szeroko. Do współpracy zaprasza ekspertów z całej Europy. Wybrane przez nominujących obiekty mają cechować się innowacyjnym i twórczym podejściem do idei, formy i funkcji, oddziaływania społecznego czy kształtowania zrównoważonego rozwoju. Nagroda wyróżnia dobre praktyki budowania, służące polepszeniu warunków życia przy jednoczesnym poszanowaniu dla otoczenia.” – Zodiak Warszawski Pawilon Architektury o wystawie


central point już otwarty

Po wielu miesiącach budynek biurowy Central Point na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej uzyskał pozwolenie na użytkowanie.


Metro na woli – Nagroda Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy

Na stronie internetowej Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy ( VII Edycji ) można o nas poczytać. Zapraszamy do lektury.

https://www.nagroda-architektoniczna.pl/nominations/trzy-stacje-metra-na-woli-ksiecia-janusza-mlynow-plocka/

art deco mokotów- budowa trwa

W sierpniu 2020 roku ruszyła budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego na Warszawskim Mokotowie ‘Art Deco Mokotów’ przy ulicy Zdziechowskiego. Budowa idzie jak burza- wszystkie 8 kondygnacji już stoi.


CENTRAL POINT

W czwartym kwartale 2019 roku ruszyła budowa budynku Central Point, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Mimo trudności roku 2020 budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.


Q-HOTEL

We Wrocławiu powstaje czterogwiazdkowy Q-Hotel Plus Wrocław Bielany, którego otwarcie planowane jest na 2021 rok. Znajdzie się w nim 209 pokoi i 3700m2 powierzchni konferencyjno-eventowej. Zdjęcia z placu budowy z lutego tego roku.


nasz projekt hotelu przy wenedów w gazecie wyborczej


gazeta wyborcza o stacjach metra


nasze stacje metra nominowane do nagrody EU Mies Award 2022

Trzy stacje metra linii M2 w Warszawie, projektu naszego biura, zostały zakwalifikowane do Europejskiego konkursu EU Mies Award 2022. Otwarte wiosną stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka będą walczyć o nagrodę główną z innymi obiektami na terenie całej Europy.


Piszą o nas

W najnowszym wydaniu Bulider Polska ukazał się artykuł poświęcony Central Point. Zapraszamy do lektury o jedynym w Polsce budynku zlokalizowanym na skrzyżowaniu dwóch linii metra!


NASZE BIURO PROJEKTUJE OD 30 LAT!

Bierzemy udział na życzenie inwestorów we wszystkich stadiach projektowania, od doradzania przy wyborze  lokalizacji przez:

– Inwentaryzacje urbanistyczne i  architektoniczno-konstrukcyjne
– Koncepcje z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
– Projekt budowlany z pozwoleniem na budowę
– Projekty wykonawcze
– Rysunki warsztatowe
– Nadzory, opinie, uzgodnienia
– Kosztorysy, ZZK i oferty przetargowe

Działamy na terenie całego kraju, specjalizujemy się w projektowaniu i nadzorowaniu realizacji obiektów:

– użyteczności publicznej
– obiekty sportowe
– centra handlowe
– budynki biurowe, bankowe
– hotele, restauracje
– mieszkaniowych wielo- i jednorodzinnych
– zajmujemy się również planowaniem miejscowym


NASZE STACJE LINII M2 JUŻ OTWARTE!

Stacja Księcia Janusza odnosi się do znajdującej się na powierzchni ulicy o tej samej nazwie. Swoją kolorystyka oraz podziałami geometrycznymi, nawiązuje do bujnej zieleni ogrodów niegdyś ty istniejących.

Stacja Metra Młynów przywodzi na myśl stawy pobliskiego parku oraz baseny na Moczydle. Dominujące tu koła we wszystkich odcieniach niebieskiego, od błękitu do granatu, imitują bąbelki powietrza wędrujące pod powierzchnia wody.

Przy stacji Metra Płocka głównym pomysłem było odwołanie się do urządzeń elektronicznych i układów scalonych produkowanych w zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Przemysłowy charakter wnętrz podkreślają zastosowane materiały oraz kolory, takie jak miedź i brąz.

jak wyglądały wizyty Podczas realizacji


DAWNY ULUBIENIEC WARSZAWY IDZIE DO ROZBIÓRKI


© 2024 Biuro Projektów Kazimierski i Ryba

Theme by Anders Norén